Czego nie mówić kobiecie?

Czego nie mówić kobiecie?
To oczywiste, że my kobiety bardzo różnimy się od mężczyzn. Jesteśmy bardziej wrażliwe i podatne na opinie innych. Jest wiele rzeczy, których osobiście nie chciałabym usłyszeć i zakładam, że wiele innych kobiet też. Jeżeli nie chcesz obrazić żadnej z pań to koniecznie przeczytaj ten artykuł by uniknąć niezręcznej sytuacji.

Co ty masz na sobie?
Wychodząc z domu zawsze staram się jak najlepiej dobrać moją garderobę. Musze się czuć w niej dobrze, bo w przeciwnym razie zmieniam ją na coś innego. Wystylizowana i gotowa do wyjścia kobieta słysząc słowa, "co ty masz na sobie" może zostać doprowadzona wręcz do płaczu. Pierwszą reakcją będzie to, że straci ochotę na wyjście, następną, że nie ma się, w co ubrać. Przebierze się, ale mimo tego, że będziesz ją zapewniał o tym jak ładnie wygląda humor jej nie wróci i możesz tym samym wieczór zaliczyć do straconych. Dobrze - nie podoba ci się to, w co ubrała się twoja kobieta to możesz jej to powiedzieć, ale musisz zrobić to w odpowiedni sposób. Zamiast "co ty masz na sobie" powiedź, że uwielbiasz jak ubiera tą czerwoną sukienkę (oczywiście może być coś innego), bo wygląda w niej bardzo pociągająco. Zobaczysz, że unikniesz niemiłej sytuacji a przy okazji sprawisz jej przyjemność takim komplementem.

Na pewno tego nie zjem
Tak wiem męskie żołądki są bardzo wrażliwe na smaki i ciężko je czasem zadowolić. Od wieków domeną kobiet było przygotowywanie posiłków. Czasy jednak się troszkę zmieniły i coraz rzadziej można zastać dziewczynę buszującą w kuchni i przygotowującą pyszną kolacyjkę. Twoja dziewczyna należy do tej grupy, w której to mamusia zawsze podsuwała pod nos jedzenie. Chciała jednak zrobić ci kulinarną niespodziankę i przygotowała coś "pysznego". Po pierwszym kęsie poczułeś, że niespodzianka nie jest wcale miła. No i stało się - padły te słowa "na pewno tego nie zjem". Oczywiście dziewczyna się obraziła i powiedziała, że nigdy nic więcej nie ugotuje ? może tak byłoby i lepiej. Ale pamiętaj, że wszystkiego można się nauczyć i że praktyka czyni mistrza, więc za jakiś czas mogłaby się stać mistrzynią kuchni. Zamiast dawać jej brutalnie do zrozumienia, że to, co przygotowała jest niezjadliwe uśmiechnij się i powiedź, że jutro ugotujecie coś razem a dzisiaj zapraszasz ją na pizzę.

Negatywne opinie o bliskich przyjaciołach
Myślę, że to idzie w obie strony. Zarówno kobieta i mężczyzna nie lubią jak źle się mówi o ich przyjaciołach. Nie cierpisz jej przyjaciółki, która potrafi godzinami mówić tylko o kosmetykach i plotkować na temat znajomych wam osób. Jak macie się z nią spotkać na samą myśl zaczyna boleć cię głowa. Powstrzymaj się od głupich komentarzy, bo ty też masz wielu kolegów, którzy również mogli nie przypaść do gustu twojej dziewczynie.

Nie wspominaj byłych dziewczyn
Oczywiście były to również piękne czasy. Przeżyliście wiele wspólnych przygód i cudownych chwil. Po czasie zapominamy o złych rzeczach, które się wydarzyły a pamiętamy tylko te dobre. Przecież był jakiś powód, że to jest była dziewczyna a nie aktualna! Jeżeli wzdychając będziesz wspominał stare czasy to możesz sprawić, że twoja dziewczyna będzie się zastanawiała czy jesteś z nią szczęśliwy i pomyśli, że ex dziewczyna była lepsza od niej. Na pewno sprawisz jej tym przykrość i może stracić do ciebie zaufanie. Zresztą ty też nie byłbyś zadowolony gdyby ona zaczęła opowiadać ci o twoich byłych.

Zjadłbym coś jeszcze
Gotowanie, jeżeli chodzi o kobiety można powiedzieć jest tematem tabu. Oczywiście mężczyźni mają pojemniejsze żołądki niż kobiety, które zresztą zazwyczaj są na diecie. Jeśli ona przygotuje ci pyszną kolację w skład, której wchodzić będzie sałatka z kurczaka w dodatku z odtłuszczonym majonezem nie ma możliwości, aby to zaspokoiło twój głód. Zaraz po kolacji masz ochotę włożyć buty i biec do najbliższego kebabu. Nie mów jej, że wciąż jesteś głodny szczególnie, gdy nie ma już nic na dokładkę. Zrobi jej się przykro. Myślę, że najlepiej przyzwyczaić ją do tego, jakie masz zapotrzebowanie na jedzenie. Możesz też czasem opowiedzieć, jakie pyszne pierogi ostatnio jadłeś, czy że w tamtej knajpie podają naprawdę dobrego schabowego z surówką i ziemniakami. Pozna tym samym twoje preferencje kulinarne, a następnym razem jej menu pójdzie w tym kierunku.

Co ty zrobiłaś z włosami?
Oj, to szczególnie czuły punkt u kobiet. Mężczyźni zazwyczaj nie zauważają zmian, jakie zachodzą na głowie ich dziewczyn. Fryzura czy kolor naprawdę muszą się różnić od poprzedniej skoro nie umknęły twojej uwadze. Zamiast mówić, "co ty zrobiłaś z włosami" powiedź, że tamten kolor podobał ci się bardziej czy że w tamto obcięcie bardziej pasowało do jej twarzy. Jeżeli chodzi o kolor to szybko może go zmienić. W przypadku obcięcia niestety musisz się uzbroić w cierpliwość i zaczekać aż włosy odrosną.

Nie zadzieraj z nią w trakcie tych kilku trudnych dni każdego miesiąca
Wiesz, że za kilka dni będzie miała miesiączkę. Już czujesz na własnej skórze jej zmienne nastroje i fochy, których ma zazwyczaj kilka w czasie okresu. Musisz szczególnie liczyć się ze słowami, bo cokolwiek powiesz nie tak doprowadzi ją do szału. Przyzwyczaj się do tego, bo cierpią na to praktycznie wszystkie kobiety. W tych dniach bądź dla niej szczególnie miły, bo naprawdę, że nie musi być jakiegoś konkretnego powodu, aby się na ciebie obraziła.
100%
POPRZEDNI NASTĘPNY

Komentarze

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten obiekt.